Nikola Jucha Zhubneš Přežiješ

3 nezbytné kroky k hubnutí bez Jojo efektu?

Jojo efekt řešíme asi všichni, kdo jsme se v životě potýkali s nadváhou. Dobře víme, že shodit kila, je jedna věc a váhu udržet, je věc druhá. Když v potu tváře dostojíme svému předsevzetí a zhubneme, naše váha nám v koupelně poměrně jednoznačně a právem naznačuje, že jme skvělí a před zrcadlem v předsíni se pyšně naparujeme v deset let starých riflích, máme pocit, že je hotovo.

Nakonec s velkou slávou nakoupíme nové oblečení! Párkrát se v něm projdeme po venku, ale jojo efekt už teď ví, že si oblečení velkosti M dlouho neužijeme. Třeba uděláme ještě pár selfíček, ale o pár měsíců později jojo efekt udeří plnou silou! Potupně taháme z půdy svá stará trička velikosti prostěradla, a to je přesně ten moment, kdy nám přichází na mysl otázka vulgárního „dietáře materialisty“ „Do hajzlu, co s tím?“

I já jsem si v tu chvílí zoufalí sedl k internetu ve svém starém tričku a do vyhledávače napsal něco jako: „Dieta bez jojo efektu“ I když na nás toho vypadne spousta, mám pro vás špatnou zprávu. Dnes už vím, že dieta bez jojo efektu neexistuje.

Nicméně neklesejte na mysli! Nabízím řešení Zhubneš-Přežiješ, dřív, než vám velikost xxl bude malá. Jde o tři nezbytné kroky k vítězství nad jojo efektem.

1) Uznej fakt, že dieta bez jojo efektu neexistuje a smiř se s tím.

Zdánlivě jednoduchý krok, který ale není schopna udělat spousta lidí. Z těch se časem stanou „věční dietáři“. Poznáte je tak, že ve skříni mají oblečení všech velikostí, velmi pravděpodobně drží „zázračnou dietu“ a doufají, že to tentokrát vyjde. „Moji milí „dietáři“, budete-li držet dietu, jojo efektu se nevyhnete.

2) Najdi jídelníček, který ti funguje a udělej z něj svůj životní styl.

Zbavit se zlozvyků a udělat ze svého funkčního jídelníčku zvyk, je klíčový krok k dlouhodobě udržitelné, vysněné postavě. Co to znamená? To znamená, že připravit a sníst to, co máte, bude pro vás stejně samozřejmé jako ráno vstát a umýt si zuby. Prostě nad tím vůbec nebudete uvažovat a budete nesví, když to nebude.

3) Buď ve střehu.

Nikdy se nenechej uchlácholit pocitem, že máš hotovo. Představ si, že jsi to dokázal. Tvé synapse v mozku se správně propojily. Z tvého životního stylu se stala železná košile. Tvé staré oblečení dávno rozdala armáda spásy spokojeným bezdomovcům. V tu chvíli musíš zůstat ve střehu, protože nikdy nevíš, kdy tvá vlastní hlava začne racionalizovat „Jojo nesmysly“, jako třeba:

„Mám dole dvacet kilo, dneska jsem byl ve fitku dvě hodiny a hamburger jsem neměl půl roku, vtom se vám do cesty postaví McDonald a hlava pokračuje Cheesburger mě nezabije. Zkusím, co to se mnou udělá!“

Dáte si Cheeseburger a nestane se vůbec nic. Dost možná vám ani nebude chutnat (i když to asi těžko 😊) Tím pádem si ho někdy příště dáte znovu. Pak si ho dáte vždy jen za odměnu a je úplně jedno kdy, třeba jen ve stresu. Každopádně si z hamburgerů opět vytvořil zvyk, a protože váha vzorně „stojí na místě“, brzo si k hamburgeru dáš i hranolky. Váha neprotestuje, ale zlozvyk je na světě. Jojo efekt pak na sebe nenechá dlouho čekat

Co z toho plyne? Klidně si dejte burger, ale buďte ve střehu, abyste si na něj nezvykli. Pamatujte si. že jeden přešlap v měsíci nebo roce ve smyslu „přecpání,“ má na vaše tělo stejný vliv jako když jeden den v měsíci nebo roce žijete zdravě. V obou případech je účinek na vaše tělo nulový.

Už asi chápete, že zatímco hubnutí je do značné míry o jídelníčku a energetické bilanci, tak dlouhodobé zhubnutí a boj s jojo efektem se odehrává především v naší hlavě. Kdo říká něco jiného, neví, o čem mluví, protože to nezažil.

Proto jsou moje redukční programy Zhubneš-Přežiješ postaveny na motivaci, vytváření správných návyků a hlavně celostním přístupu. Díky němu vám můžu opravdu pomoci být úspěšní na vaší cestě za splněným snem.

Světový den dárců krve a dieta podle krevních skupin

Naše kalendáře jsou plné různých mezinárodních a významných dnů. Některé […]

Projekt Zhubneš-Přežiješ: Cesta ke udržitelnému hubnutí

Jsi unavený z neustálého jojo efektu a hledáš efektivní a […]